Nowoczesne trendy w dekoracjach wnętrz.

Lut 25

diabelskie koło

Na przestrzeni lat trendy w dekorowaniu wnętrz bardzo się zmieniły. Dawniej szczytem klasy było pomalowanie ścian na jednolity kolor oraz zawieszenie na jednej z nich dywanu lub specjalnych tkanych materiałów, które miały upiększać wnętrza. Teraz nie popełnia się już takich zbrodni na wystroju wnętrz. Coraz częściej jednak dekoratorzy decydują się na niezbyt bogate w detale projekty, które mają za zadanie ograniczyć wiele zbędnych w naszych mieszkaniach ozdób i dodatków.

Bardzo wiele osób decyduje się na styl minimalistyczny w swoich mieszkaniach. Jest on o wiele tańszy i pozwala na cieszenie się większą powierzchnią domu bez konieczności ciągłego omijania krzeseł, stolików i innych mebli, z których korzystamy bardzo rzadko. W tym stylu królują prostota i mało skomplikowane dodatki.

Ciekawym rozwiązaniem, które świetnie wpisuje się w ten styl, są tapety ścienne. Dzięki ich zastosowaniu także w minimalistyczny sposób np. tylko na jednej ścianie lub nawet jej części otrzymujemy niesamowity efekt przełamania surowości wyposażenia i ciepła, jaki daje dobrze dobrana tapeta, lub fototapeta. Warto jednak pamiętać, żeby tapetę dobierać do jej zastosowania. W sprzedaży są tapety specjalnie zabezpieczone przed wilgocią, które świetnie sprawdzą się w kuchni np. przy zlewie lub też z powłoką satynową idealna do sypialni.

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *